top of page
IMG_4013.jpeg

Hakkımda

Doç. Dr. İlker Eren

Dr. İlker Eren, tıp eğitimine İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladı. Tıp Öğrenciliği sırasında Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Komitesi’nde (TurkMSIC) Öğrenci Değişim Direktörlüğü ve Genel Sekreterliği görevlerini yaptı. Tıp eğitimini 2006 yılında tamamlayarak aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 2008 yılında Acta Orthopaedica et Traumatologica dergisinde halen devam ettirmekte olduğu Teknik Editör görevine başladı. Ortopedi Uzmanlık Eğitimi'ni tamamlayarak devlet hizmet yükümlülüğünü Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tamamladı. 2014 yılında VKV Amerikan Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Aynı yıl Koç Üniversitesi Hastanesi’nin açılması ile Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde halen devam ettirmekte olduğu görevine başladı. 2017 yılından beri Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.


2013 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi yeterlilik sınavında başarılı olarak TOTEK üyesi oldu. 2016 yılında Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Konseyi (European Board of Orthopaedics and Traumatology, EBOT) Sınavı’nda başarılı olarak FEBOT (Fellow of European Board of Orthopaedics and Traumatology) ünvanını aldı. 2019 yılında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği bursu ile Avrupa’da omuz ve dirsek cerrahisi alanında önemli merkezlerde ziyaretlerde bulundu. 2020 yılında Doçentlik ünvanını almaya hak kazandı.


Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (SECEC - ESSSE), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği (TOTBID), Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (ODCD) aktif üyesidir. 


Fasioskapulohumeral musküler distrofi hastalarının omuz ve skapula problemleri, omuz rotator manşet problemleri, omuz instabilitesi ve donuk omuz  üzerine araştırmaları bulunmaktadır. Klinik ilgi alanları omuz ve dirsek cerrahisi, protez cerrahisi (artroplasti), spor yaralanmaları ve cerrahisidir.

bottom of page